Najważniejsze wiadomości:

Obieca Pan…

Obieca Pan…

Część 8. czytań pt. "Każdy dzień - prezent od Boga": Są takie modlitwy, na które Pan odpowiada jedynie obietnicą ich wypełnienia w przyszłości. Setnik prosił uzdrowienia swojego sługi, a Pan mu odpowiada: „Przyjdę”. Czyż nie powtarza się to również w naszym przypadku?

Zakończył się Święty i Wielki Sobór

Zakończył się Święty i Wielki Sobór

W niedzielę Wszystkich Świętych (26 czerwca br.) zwierzchnicy poszczególnych Cerkwi wraz z delegacjami uczestniczyli w św. Liturgii celebrowanej przez patriarchę konstantynopolitańskiego Bartłomieja w asyście zwierzchników dziewięciu Cerkwi. Tym samym w soborze świętych Piotra i Pawła w mieście Chania zakończył się Święty i Wielki Sobór Cerkwi Prawosławnej.

Rozpoczął się post piotrowy

Rozpoczął się post piotrowy

Dokładnie 8 dni po święcie Zesłania Ducha Świętego na Apostołów przypada początek postu przed świętem Apostołów Piotra i Pawła.

Święty i Wielki Sobór zakończył obrady

Święty i Wielki Sobór zakończył obrady

Na Krecie dobiegły końca obrady Wielkiego i Świętego Soboru. Po długich dyskusjach w duchu kompromisu ustalono ostateczny kształt podpisanych dokumentów i Orędzia.

Multimedia

Obraz i dźwięk prawosławia

Soko - Kuchnia.cerkiew.pl

Na początek postu polecamy Soko - czyli po gruzińsku grzyby, a ściślej rzecz biorąc to smażone boczniaki ze świeżym estragonem. Jest to jedno z najbardziej znanych dań gruzińskiej kuchni.

zobacz więcej

Wydarzenia

Najbliższe wydarzenia, w których warto uczestniczyć