Najważniejsze wiadomości:

Wyświęcenie katedry w Gjirokastrze (Albania)

Wyświęcenie katedry w Gjirokastrze (Albania)

Cerkiew albańska w ostatnich 20 latach odradza się stopniowo; jednym z wyrazów tej odbudowy jest powstanie i wyświęcenie nowej katedry.

Ukazał się nowy numer "Listu informacyjnego"

Ukazał się nowy numer "Listu informacyjnego"

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania "Listu informacyjnego" - pisma Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej. W numerze można przeczytać m.in. o świętach: Przemienienia Pańskiego i Zaśnięcia Bogurodzicy w tradycji arabskiej, a także o historii św. Góry Grabarki.

Jedność małżeńska

Jedność małżeńska

Przedstawiamy esej metropolity Góry Liban Jerzego (Khodra) mówiący o jedności mężczyzny i kobiety w małżeństwie, a także o boskim pochodzeniu związku dwojga osób i jego nieprzemijalności.

Patriarcha Antiochii i całego Wschodu Jan X w Białymstoku

Patriarcha Antiochii i całego Wschodu Jan X w Białymstoku

W dniach 20 – 22 sierpnia z wizytą w diecezji białostocko – gdańskiej przebywał Jego Świątobliwość Patriarcha Antiochii i całego Wschodu Jan X. Jego Świątobliwości towarzyszyli: JE Metropolita Wysp Brytyjskich i Irlandii Silouan, JE Biskup Kosta – przełożony Stauropigialnego Monasteru św. Eliasza, Archimandryta Parfeniusz Allati oraz protodiakoni Józef Shattahi i Jerzy Yaacoub. Ponadto Patriarsze towarzyszyli dziennikarze Lea Adel i Husam Alibi.

Multimedia

Obraz i dźwięk prawosławia

Skąd się wziął język cerkiewnosłowiański?

Kto go wprowadził do prawosławnej liturgii? Kim byli św. św. Cyryl i Metody? "Małe i duże podróże po cerkiewnej kulturze" to program, którego adresatami oraz uczestnikami są dzieci. Jego celem jest przybliżenie piękna prawosławia oraz bogactwa jego kultury dla naszych najmłodszych widzów. Zadanie dofinansowane ze środków budżetu miasta Białegostoku.